Zaproszenie do Domu Misyjnego św. Józefa

Zapraszamy do Domu św. Józefa w Swarzewie!

Na tej stronie możecie sprawdzić najświeższe terminy w naszym domu, oraz nawiązać kontakt, zobaczyć gdzie jesteśmy:

Google maps (kliknij)

Dziękujemy za wszelką pomoc duchową i materialną, którą doświadczamy od Was!

Nasz Dom św. Józefa służy skupieniom, rekolekcjom dla WKC i dla wszystkich zainteresowanych oraz dla innych ruchów katolickich z Pomorza i z głębi kraju oraz jako Dom Pielgrzyma dla osób odwiedzających położone obok Sanktuarium Matki Bożej Swarzewskiej, Królowej Polskiego Morza. Nie brakuje również spotkań dla dzieci i młodzieży. Regularne rekolekcje odbywają Anonimowi Alkoholicy i inni... Latem spotykają się rodziny katolickie...

W Domu Misyjnym (Rekolekcyjno-Formacyjnym) św. Józefa mieszkają i pracują Misjonarze Krwi Chrystusa: ks. Mariusz Szykuła, ks.Zbigniew Lesiczka , ks.Andrzej Szymański.

Pod nasz Swarzewski Dom podlega Podregion Wspólnoty Krwi Chrystusa obejmujący 9 północnych diecezji

KONTAKT Z NAMI:

Adres: Dom Misyjny p.w św. Józefa, Swarzewo, ul. ks. Pronobisa 6A, Poczta: 84-100 Puck

Telefon - furta: 058 / 674 14 29; 510 282 700 (zapisy na rekolekcje, inne ogólne informacje).

E-mail: swarzewo@odkupieni.pl lub dommisyjny@gmail.com

Konto: Dom Rekolekcyjno-Formacyjny. Zgromadzenie Misjonarzy Krwi Chrystusa

PKO BP SA Wejherowo

33 1020 1912 0000 9202 0032 9581 z dopiskiem "ofiara na (...)"

Zgłoszenia: Dom św. Józefa ul. Ks. Pronobisa 6a, Swarzewo. 84-100 Puck . Tel 58 674 14 29; e-mail: swarzewo@cpps.pl , swarzewo@odkupieni.pl lub dommisyjny@gmail.com

informacje o spotkaniach modlitewnych grupy Dobra Nowina na www.dobranowinaswarzewo.blogspot.com

http://dobranowinaswarzewo.blogspot.com/

Zapraszamy na organizowane przez nasz Dom pielgrzymki. Wszelkie istotne informację znajdziecie pod linkiem:

http://naszepielgrzymowanie.blogspot.com/czwartek, 26 lipca 2012

Echo "Wakacji z Bogiem" na Mazurach 2012

W tym roku  Wakacje z Bogiem odbywały się w  Rybakach na Warmii w dniach 30.06-08.07 2012 r. Słowo Życia,które nam towarzyszyło to: Miłość cierpliwa jest i łaskawa, miłość nie zazdrości i nie szuka poklasku, nie unosi się pychą.   (1 Kor 13, 4). Tematem, który w sposób szczególny pogłębialiśmy w tym roku podczas tych dni to Hymn o miłości św. Pawła. Myślę że prawdziwie mieliśmy okazję odpocząć, a tak się dzieje jeśli odpoczywa nie tylko ciało, czy psychika człowieka ale także i jego dusza.
W naszych wycieczkach i pielgrzymkach odwiedziliśmy Olsztyn, Olsztynek, Świętą Lipkę, Wilczy Szaniec z bunkrami Hitlera, Bisztynek bo strasznym gradobiciu w dniu 02.07.2012. Zachęcam do podzielenia się swoimi doświadczeniami z tego pobytu. Pozdrawiam z błogosławieństwem. x..bw cpps


Hymn o miłości (1 Kor 13, 1-13)
     Kilka słów o hymnie o miłości
     Nie jest przypadkiem, iż hymn o miłości znajduje się w liście skierowanym przez św. Pawła do mieszkańców Koryntu, który w początkach I w. był ważnym centrum portowym i handlowym, przez które przewijali się ludzie najprzeróżniejszych narodowości. Nad miastem górowała świątynia Afrodyty (greckiej bogini miłości), która skupiała tysiące kobiet oddających się nierządowi kultycznemu. 1 Kor 13 jest zatem tekstem wskazującym na czym polega prawdziwa miłość - miłość, która jest najważniejszym przykazaniem Chrystusa i streszczeniem całej nauki ewangelicznej.
     Zajmując się hymnem o miłości warto nadmienić, iż w pierwszych wiekach chrześcijaństwa istniał nawet zwyczaj, iż czytając ten hymn w miejsce słowa miłość wstawiano słowo Jezus, bądź Bóg. Nie jest to niezgodne z rzeczywistością, gdyż - jak naucza św. Jan Apostoł - Bóg jest miłością (1 J 4,16).
     Hymn autorstwa św. Pawła ukazuje miłość jako większą od najwspanialszych darów, jakimi człowiek dysponuje, a wśród których wymienia dar języków (tzw. glossolalia), dar prorokowania, wiedza, czy też znajomość najbardziej ukrytych tajemnic. Miłość przewyższa wartością nawet chwalebne i dobre czyny, które znajdują uznanie w Ewangelii, jak jałmużna, ofiarność wyrażająca się w gotowości na wydanie ciała na spalenie.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz