Zaproszenie do Domu Misyjnego św. Józefa

Zapraszamy do Domu św. Józefa w Swarzewie!

Na tej stronie możecie sprawdzić najświeższe terminy w naszym domu, oraz nawiązać kontakt, zobaczyć gdzie jesteśmy:

Google maps (kliknij)

Dziękujemy za wszelką pomoc duchową i materialną, którą doświadczamy od Was!

Nasz Dom św. Józefa służy skupieniom, rekolekcjom dla WKC i dla wszystkich zainteresowanych oraz dla innych ruchów katolickich z Pomorza i z głębi kraju oraz jako Dom Pielgrzyma dla osób odwiedzających położone obok Sanktuarium Matki Bożej Swarzewskiej, Królowej Polskiego Morza. Nie brakuje również spotkań dla dzieci i młodzieży. Regularne rekolekcje odbywają Anonimowi Alkoholicy i inni... Latem spotykają się rodziny katolickie...

W Domu Misyjnym (Rekolekcyjno-Formacyjnym) św. Józefa mieszkają i pracują Misjonarze Krwi Chrystusa: ks. Mariusz Szykuła, ks.Zbigniew Lesiczka , ks.Andrzej Szymański.

Pod nasz Swarzewski Dom podlega Podregion Wspólnoty Krwi Chrystusa obejmujący 9 północnych diecezji

KONTAKT Z NAMI:

Adres: Dom Misyjny p.w św. Józefa, Swarzewo, ul. ks. Pronobisa 6A, Poczta: 84-100 Puck

Telefon - furta: 058 / 674 14 29; 510 282 700 (zapisy na rekolekcje, inne ogólne informacje).

E-mail: swarzewo@odkupieni.pl lub dommisyjny@gmail.com

Konto: Dom Rekolekcyjno-Formacyjny. Zgromadzenie Misjonarzy Krwi Chrystusa

PKO BP SA Wejherowo

33 1020 1912 0000 9202 0032 9581 z dopiskiem "ofiara na (...)"

Zgłoszenia: Dom św. Józefa ul. Ks. Pronobisa 6a, Swarzewo. 84-100 Puck . Tel 58 674 14 29; e-mail: swarzewo@cpps.pl , swarzewo@odkupieni.pl lub dommisyjny@gmail.com

informacje o spotkaniach modlitewnych grupy Dobra Nowina na www.dobranowinaswarzewo.blogspot.com

http://dobranowinaswarzewo.blogspot.com/

Zapraszamy na organizowane przez nasz Dom pielgrzymki. Wszelkie istotne informację znajdziecie pod linkiem:

http://naszepielgrzymowanie.blogspot.com/niedziela, 17 lutego 2013

Bal Karnawałowy - wspomnienia

Co prawda rozpoczął się już czas Wielkiego Postu ale na chwilę chciałbym wrócić do balu karnawałowego. Chciałbym podziękować wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas, wspólne tańce, włączanie się w konkursy. Jak wiecie gościliśmy podczas naszej zabawy również gości z "Gościa Niedzielnego". Ich relację oraz zdjęcia przedstawiamy poniżej. Więcej na: http://gdansk.gosc.pl/doc/1452957.Uwielbiali-Boga-tancem


Uwielbiali Boga tańcem

DODANE 2013-02-11 15:00
Ks. Rafał Starkowicz
9 lutego w Domu Misyjnym św. Józefa w Swarzewie odbyła się bezalkoholowa zabawa karnawałowa prowadzona przez Misjonarzy Krwi Chrystusa.
Uwielbiali Boga tańcem KS. RAFAŁ STARKOWICZ/GN– Musimy być radośni, bo Chrystus zmartwychwstał – przypomniał w czasie Eucharystii przed balem ks. Bogusław
– Zaczęliśmy Eucharystią. Później oprócz samej zabawy będzie taniec uwielbienia i adoracja w intencji zakończenia karnawału, rozpoczęcia Wielkiego Postu oraz błogosławieństwo dla rodzin – relacjonował na bieżąco organizator i pomysłodawca imprezy ks. Bogusław Witkowski CPPS. – Chcemy pokazać, że można doskonale bawić się bez alkoholu i dodatkowo uwielbiać Pana Boga tańcem – opowiadał misjonarz. Wśród czterdziestu gości obecni byli przyjaciele domu, którzy już wcześniej przebywali w nim na rekolekcjach bądź podobnych zabawach. W tym roku ks. Bogusław przebrał się za nadkomisarza policji. W latach ubiegłych był już m.in. kapitanem marynarki wojennej i kominiarzem. – Goście też się przebierają w zależności od tematu zabawy karnawałowej. W zeszłym roku tematem przewodnim była postać z filmu. Ludzie pięknie się poprzebierali i dobrze się bawili – wspominał.
– Tutaj na zabawie jestem pierwszy raz. Mam bardzo pozytywne odczucia. Widać, że wszyscy przyjechali z nastawieniem, że będą się dobrze bawili, a to ważne – mówiła Ina, jedna z uczestniczek balu.
Pomysłodawca zabawy, ks. Bogusław, pierwszą taką imprezę zorganizował w parafii w Częstochowie, gdzie przez osiem lat był proboszczem – gdziekolwiek jestem na placówce, staram się taki bal urządzać, by przybliżyć ludzi do Pana Boga. 

Karnawał z Jezusem

W czasie zabawy w ostatnią sobotę karnawału Dom Misyjny w Swarzewie gościł 40 osób. Wśród obecnych były również rodziny z dziećmi. W programie imprezy nie zapomniano o Mszy św., adoracji i tańcu uwielbienia. Przy stole i na parkiecie nawiązywano nowe znajomości.
Zdjęcia: ks. Rafał Starkowicz/GN​

źródło: http://gdansk.gosc.pl/gal/spis/1452969.Karnawal-z-Jezusem

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz