Zaproszenie do Domu Misyjnego św. Józefa

Zapraszamy do Domu św. Józefa w Swarzewie!

Na tej stronie możecie sprawdzić najświeższe terminy w naszym domu, oraz nawiązać kontakt, zobaczyć gdzie jesteśmy:

Google maps (kliknij)

Dziękujemy za wszelką pomoc duchową i materialną, którą doświadczamy od Was!

Nasz Dom św. Józefa służy skupieniom, rekolekcjom dla WKC i dla wszystkich zainteresowanych oraz dla innych ruchów katolickich z Pomorza i z głębi kraju oraz jako Dom Pielgrzyma dla osób odwiedzających położone obok Sanktuarium Matki Bożej Swarzewskiej, Królowej Polskiego Morza. Nie brakuje również spotkań dla dzieci i młodzieży. Regularne rekolekcje odbywają Anonimowi Alkoholicy i inni... Latem spotykają się rodziny katolickie...

W Domu Misyjnym (Rekolekcyjno-Formacyjnym) św. Józefa mieszkają i pracują Misjonarze Krwi Chrystusa: ks. Mariusz Szykuła, ks.Zbigniew Lesiczka , ks.Andrzej Szymański.

Pod nasz Swarzewski Dom podlega Podregion Wspólnoty Krwi Chrystusa obejmujący 9 północnych diecezji

KONTAKT Z NAMI:

Adres: Dom Misyjny p.w św. Józefa, Swarzewo, ul. ks. Pronobisa 6A, Poczta: 84-100 Puck

Telefon - furta: 058 / 674 14 29; 510 282 700 (zapisy na rekolekcje, inne ogólne informacje).

E-mail: swarzewo@odkupieni.pl lub dommisyjny@gmail.com

Konto: Dom Rekolekcyjno-Formacyjny. Zgromadzenie Misjonarzy Krwi Chrystusa

PKO BP SA Wejherowo

33 1020 1912 0000 9202 0032 9581 z dopiskiem "ofiara na (...)"

Zgłoszenia: Dom św. Józefa ul. Ks. Pronobisa 6a, Swarzewo. 84-100 Puck . Tel 58 674 14 29; e-mail: swarzewo@cpps.pl , swarzewo@odkupieni.pl lub dommisyjny@gmail.com

informacje o spotkaniach modlitewnych grupy Dobra Nowina na www.dobranowinaswarzewo.blogspot.com

http://dobranowinaswarzewo.blogspot.com/

Zapraszamy na organizowane przez nasz Dom pielgrzymki. Wszelkie istotne informację znajdziecie pod linkiem:

http://naszepielgrzymowanie.blogspot.com/sobota, 9 marca 2013

Echo z rekolekcji dzieci

 W lutym w Domu Misyjnym św. Józefa w Swarzewie miało miejsce
                                      kilka ważnych wydarzeń.

W dniach 18 – 21 lutego 2013 r. odbyły się zimowe rekolekcje dla dzieci, podczas których staraliśmy się zgłębić temat Eucharystii. Najmłodsi zawsze bardzo ochoczo odpowiadają na nasze zaproszenie. I tym razem, cieszyliśmy się z tak licznego ich przybycia. W tym roku gościliśmy zarówno osoby, które były u nas po raz pierwszy jak i tych, którzy są z nami od początku organizowanych przez nas rekolekcji zimowych, jak i zarówno organizowanego dla nich „Święta Dzieci” czyli od roku 2011. Dzięki ofiarnej pracy ekipy rekolekcyjnej: ks. Zbigniewa jego współbraci CPPS,wspólnoty domu, sióstr zakonnych i animatorów młodzieżowych, rekolekcje przebiegały w duchu modlitwy i radosnej rodzinnej atmosfery. Czas poświęcony na pogłębianie tematu w grupach, był czasem bardzo owocnym. Wspólnie przedstawialiśmy w formie plakatów i misteriów najważniejsze części Mszy św. Poniżej przytoczę tylko niektóre wnioski wyciągnięte przez dzieci dotyczące kolejno: aktu pokuty, słowa Bożego i procesji darów.

"W akcie pokuty przynosimy Panu Bogu wszystko czym zasmuciliśmy Jego i wszystkich ludzi. Stajemy w pokorze prosząc aby nam przebaczył abyśmy mogli przyjąć Go i uwielbiać w naszych czystych sercach."

"Słowo Boże wskazuje nam co jest dobre a co złe. Podpowiada nam jak mamy żyć dla Boga i wypełniać Jego wolę. Powinniśmy słuchać Słowa Bożego z szacunkiem."

"Przygotowanie darów rozumiemy jako ofiarowanie Panu Bogu wszystkiego co jest naszym udziałem. Mogą to być nasze dobre uczynki,modlitwy, prace, miłość, radość, posłuszeństwo, pogoda ducha, pokorne przyjmowanie codziennego krzyża, rezygnacja z przyjemności, które oferuje świat. Oddajemy również to wszystko co było w nas złe. Nasze grzechy, słabości, zranienia. Ważne jest abyśmy pamiętali, że owoce przygotowywania darów nie znikają wraz z zakończeniem Eucharystii, ale trwają cały czas. Dlatego chcemy zapraszać Pana Jezusa do naszego życia, do wszystkich wydarzeń, zarówno tych dobrych, jak i tych które są dla nas trudne i nie zrozumiałe, a Pan Bóg z wszystkich tych sytuacji wyprowadzi dobro."

Nasi podopieczni mieli do dyspozycji również czas wolny, który spędzaliśmy wspólnie na świeżym powietrzy tocząc bitwy na śnieżki, jak również w sali kominkowej, grając w bilard i piłkarzyki. Zabawa była przeplatana śpiewaniem piosenek jak i ciekawymi debatami i rozmówkami.

Po rekolekcjach dla dzieci, w dniu 23 lutego br., przeżywaliśmy nocną Adorację Najświętszego Sakramentu. Była to już któraś raz z kolei w Domu Misyjnym. Tym razem zaskoczyła nas duża grupa uczestników, zarówno od strony młodzieży. Chcieliśmy podładować "akumulatory" wiary miłością naszego Pana i siłą Ducha Świętego. Świadectwo z tego wydarzenia przedstawi animatorka Małgosia z grupy młodzieżowej: Podzielę się z Wami moim doświadczeniem adorowania Jezusa w Najświętszym Sakramencie, aby zachęcić Was do uczestnictwa w nocnym czuwaniu.
Wyobraźcie sobie pewną osobę, która bardzo Was kocha. Czy chcielibyście się z nią spotkać? Jak byście przygotowali się do tego spotkania?
Dla mnie właśnie Adoracja Najświętszego Sakramentu jest spotkaniem z Najważniejszą Osobą w moim życiu, która kocha mnie bezgranicznie, miłością stałą, nigdy nie ustającą.
To nie było moje pierwsze nocne czuwanie. Dawniej nie doświadczałam tej Miłości. Czekałam na zakończenie adoracji, a Najświętszy Sakrament był dla mnie zwykłym opłatkiem. Gdy odpowiednio przygotowałam się do tego spotkania, poczułam obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, im bliżej byłam tym bardziej odczuwałam Jego obecność i wylewającą się miłość. Brakuje mi słów, aby opisać moje wrażenia z tego spotkania. To jest po prostu cudowne.
Moim pragnieniem jest adorować Go, być jak najbliżej Niego i oddawać Mu każdą chwilę mojego życia, jako dziękczynienie za wszystkie łaski, które wylewa na mnie, za pokój i miłość, którymi wypełnia moje serce oraz siłę niezbędną do wybierania dobra każdego dnia.
Adorując sercem i z wiarą nie muszę martwić się o zmęczenie, bo On jest przy mnie, umacnia mnie, i czuję Jego obecność. Zrozumiałam, że w adoracji ważne są nie tylko prośby i dziękczynienie. Wystarczy spojrzenie z wiarą na Najświętszy Sakrament i wypowiedzenie w duchu "Kocham Cię Jezu", by On przemienił całe moje życie, to wszystko, z czym sama nie daję sobie rady, bo człowiek który kocha, pragnie być jak najdłużej z osobą kochaną.
Teraz z niecierpliwością i wielką radością czekam na każdą kolejną Adorację, dziękując Bogu za tak ogromną miłość, którą pozwala mi doświadczać.
                                                                                                              Małgosia

Ostatnio (25-26 lutego 2013 r.) mieliśmy też przyjemność gościć młodzież z Gdańska z Katolickiej Szkoły im. Św. Wojciecha, która odwiedziła nas już po raz trzeci. Spotkanie przebiegło w przyjaznej atmosferze. Młodzi brali czynny udział między innymi w konferencjach, misteriach, Drodze Krzyżowej z modlitwą o wewnętrzne uzdrowienie i Mszy św. W tym roku co niektórzy od nich będą przystępować do egzaminu maturalnego – pamiętamy o nich w swoich modlitwach. Mamy nadzieję, że po zdaniu matury, będą nas nadal odwiedzać.                          
                                                                                          Animatorka młodzieży Basia


Ps. Zdjęcia odpowiednie według potrzeb można ściągnąć z naszej strony internetowej Domu Misyjnego w Swarzewie, te są jako propozycja do wyboru według waszego uznania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz