Zaproszenie do Domu Misyjnego św. Józefa

Zapraszamy do Domu św. Józefa w Swarzewie!

Na tej stronie możecie sprawdzić najświeższe terminy w naszym domu, oraz nawiązać kontakt, zobaczyć gdzie jesteśmy:

Google maps (kliknij)

Dziękujemy za wszelką pomoc duchową i materialną, którą doświadczamy od Was!

Nasz Dom św. Józefa służy skupieniom, rekolekcjom dla WKC i dla wszystkich zainteresowanych oraz dla innych ruchów katolickich z Pomorza i z głębi kraju oraz jako Dom Pielgrzyma dla osób odwiedzających położone obok Sanktuarium Matki Bożej Swarzewskiej, Królowej Polskiego Morza. Nie brakuje również spotkań dla dzieci i młodzieży. Regularne rekolekcje odbywają Anonimowi Alkoholicy i inni... Latem spotykają się rodziny katolickie...

W Domu Misyjnym (Rekolekcyjno-Formacyjnym) św. Józefa mieszkają i pracują Misjonarze Krwi Chrystusa: ks. Mariusz Szykuła, ks.Zbigniew Lesiczka , ks.Andrzej Szymański.

Pod nasz Swarzewski Dom podlega Podregion Wspólnoty Krwi Chrystusa obejmujący 9 północnych diecezji

KONTAKT Z NAMI:

Adres: Dom Misyjny p.w św. Józefa, Swarzewo, ul. ks. Pronobisa 6A, Poczta: 84-100 Puck

Telefon - furta: 058 / 674 14 29; 510 282 700 (zapisy na rekolekcje, inne ogólne informacje).

E-mail: swarzewo@odkupieni.pl lub dommisyjny@gmail.com

Konto: Dom Rekolekcyjno-Formacyjny. Zgromadzenie Misjonarzy Krwi Chrystusa

PKO BP SA Wejherowo

33 1020 1912 0000 9202 0032 9581 z dopiskiem "ofiara na (...)"

Zgłoszenia: Dom św. Józefa ul. Ks. Pronobisa 6a, Swarzewo. 84-100 Puck . Tel 58 674 14 29; e-mail: swarzewo@cpps.pl , swarzewo@odkupieni.pl lub dommisyjny@gmail.com

informacje o spotkaniach modlitewnych grupy Dobra Nowina na www.dobranowinaswarzewo.blogspot.com

http://dobranowinaswarzewo.blogspot.com/

Zapraszamy na organizowane przez nasz Dom pielgrzymki. Wszelkie istotne informację znajdziecie pod linkiem:

http://naszepielgrzymowanie.blogspot.com/niedziela, 8 lutego 2015

Echo Karnawału z Panem 2015

Echo i doświadczenia z Karnawału z Panem !

KOLOROWE JARMARKI !Szukajcie wpierw królestwa Bożego, a wszystko inne będzie wam przydane … 
(Mt 6, 33)

14.02.2015 r.

Dziękujemy Bogu i wszystkim, którzy przyczynili tego, że on stał się faktem. Niektórzy z Was nazwali ten czas "rekolekcjami", dla innych przez taką zabawę rozpoczęła się głębsza wędrówka , w której zaczęliście poszukiwać Boga i korzystać z duchowych darów(spotkań) tego Domu Misyjnego.


 Bardzo dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się w organizację Balu, parze wodzirejskiej Aurelii i Witoldowi , reżyserowi dźwięku Markowi, pracującym w kuchni i na furcie, a także tym, którzy przybyli na bal, bo bez Was by nic się nie mogło odbyć.

   Jeżeli chcielibyście złożyć świadectwo z balu to prosimy o przesłanie go na maila boguslaw@odkupieni.pl, oczywiście gorącą do tego zachęcamy.
(xbw)
Król i Królowa balu, Jakub i Ola W. z rodzicami i Mistrzem Ceremonii Witoldem P.

Msza św. 15.02.2015 r. już w niepełnym składzie
Dekoratorzy i wykonawcy motyli

konkurs z marynarkami

Dziękujemy wykonawcom tych pięknych motyli


                                                               Karnawał z Panem!

  W nocy z 14 na 15 lutego w naszym Domu Misyjnym odbył się Bal Karnawałowy z Panem, którego tematem przewodnim była radość. Całą zabawę rozpoczęliśmy Mszą świętą w kaplicy naszego Domu. Następnie polonezem przeszliśmy do refektarza aby tam rozpocząć kolejną część balu.
Były tańce, wspaniała muzyka, konkursy to dzięki temu wszyscy czuliśmy się jak jedna wielka rodzina.
 Punktem kulminacyjnym była Adoracja Najświętszego Sakramentu, dzięki której mogliśmy choć chwilę spotkać się z naszym Panem, by prosić o dobre przygotowanie do Wielkiego Postu. Po Adoracji uczestniczyliśmy w tańcach uwielbienia, dzięki którym mogliśmy wychwalać naszego Pana. (oczywiście nie mogło zabraknąć tak znanej wszystkim belgijki) ;)
 Następnie przeszliśmy z powrotem do refektarza gdzie odbyła się kolejna część zabawy, którą zakończyliśmy o godzinie 4 rano tańcem do piosenki „Raduje się dusza ma” .
 Istotnym punktem całego balu była niedzielna Msza święta , na której mogliśmy powierzyć wszystkie owoce tego balu oraz wymiana doświadczeń. Owy karnawał można by nazwać formą rekolekcji a Mszę święte i Adorację konferencjami. (Joanna. K)

Homilia 14.02.2015 Dom św. Józefa Swarzewo
Wstęp:                                                                                                                                                                       -Dlaczego ten temat w tegorocznym karnawale? Istotą karnawału jest radość.                                      -Dlaczego karnawał w ten sposób? Bez alkoholu, z elementami religijnymi. Ponieważ człowiek ma potrójny wymiar: ciało, psychika i duch. Świętuje cały człowiek i wtedy ta radość będzie pełniejsza.
1.       Modlitwa o pogodę ducha: „Boże, użycz mi pogody ducha, abym godził się z tym, czego nie mogę zmienić, odwagi, abym zmieniał to, co mogę zmienić i mądrości, abym odróżniał jedno od drugiego”.
- komentarz
2.       Radujcie się zawsze w Panu; jeszcze raz powtarzam: radujcie się! Niech będzie znana wszystkim ludziom wasza wyrozumiała łagodność: Pan jest blisko! O nic się już zbytnio nie troskajcie, ale w każdej sprawie wasze prośby przedstawiajcie Bogu” (Flp 4, 4-6).
3.       Stara legenda mówi, że Ewa wychodząc z Raju wzięła ze sobą dzban radości, ale gdy zobaczyła anioła strzegącego bramy do raju przestraszyła się i opuściła dzban. Pozostały tylko skorupki. Zaczęła je zbierać i zbiera je do tej pory. Człowiek tu na tej ziemi nie dozna pełnej radości. Jeśli ją doznaje to jest tylko skorupka.
4.       Czy prawdziwa radość to: nastrój, wysiłek i osiągnięty cel, służba innym, spotkanie i wspólnota z innymi.  A może doświadczenie obecności Jezusa wśród nas. Jego obecności w nas.
5.       Prawdziwa radość to coś odmiennego od przyjemności. To głębsze przeżycie. Przyjemność dotyczy władz zmysłowych, radość odnosi się do władz duchowych.
6.       Prawdziwa radość płynie z czystego serca, czyli wolności od grzechu. „Błogosławieni czystego serca, albowiem oni boga oglądać będą”(Mt 5,8).
7.       Prawdziwa radość płynie z ofiary z siebie na rzecz drugich. Ta ofiara tylko w Jezusie Chrystusie stała się Miłością. I tak naprawdę Miłość jest drogą do doświadczenia prawdziwej radości.
„Jak mnie umiłował Ojciec, tak  i Ja was umiłowałem. Wytrwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak ja zachowałem przykazania ojca mego i trwam w Jego miłości. To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna”. ( J 15,9-11) Ćwiczenie się w miłości, to ciągle na nowo rozpoczynać kochać. Taka postawa daje radość Bożą.
-„Zawsze gdy myślimy o sobie, gdy się zwracamy ku sobie, jesteśmy smutni. Gdy o sobie zapominamy, jesteśmy radośni. Pozostawmy na boku nasze małe kłopoty, małe ambicyjki; nie chciejmy widzieć wszystkiego w czarnych barwach, gdy spotka nas jakiś mały zawód, drobne niepowodzenie. Zostawmy nawet na boku swoje grzechy; jakże nie mamy być nieszczęśliwymi, jeżeli patrzymy ustawicznie na nędzę i na brud? Za grzechy trzeba żałować, starać się o wynagrodzenie, ale więcej się tym nie zajmować”[1].
       7. Doświadczenie o radości . Prawdziwa radość ma dwa oblicza Krzyż i zmartwychwstanie!
(X.bw cpps)


[1] J. Bar, Franciszkową drogą, Warszawa 1982, s. 230.
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz