Zaproszenie do Domu Misyjnego św. Józefa

Zapraszamy do Domu św. Józefa w Swarzewie!

Na tej stronie możecie sprawdzić najświeższe terminy w naszym domu, oraz nawiązać kontakt, zobaczyć gdzie jesteśmy:

Google maps (kliknij)

Dziękujemy za wszelką pomoc duchową i materialną, którą doświadczamy od Was!

Nasz Dom św. Józefa służy skupieniom, rekolekcjom dla WKC i dla wszystkich zainteresowanych oraz dla innych ruchów katolickich z Pomorza i z głębi kraju oraz jako Dom Pielgrzyma dla osób odwiedzających położone obok Sanktuarium Matki Bożej Swarzewskiej, Królowej Polskiego Morza. Nie brakuje również spotkań dla dzieci i młodzieży. Regularne rekolekcje odbywają Anonimowi Alkoholicy i inni... Latem spotykają się rodziny katolickie...

W Domu Misyjnym (Rekolekcyjno-Formacyjnym) św. Józefa mieszkają i pracują Misjonarze Krwi Chrystusa: ks. Mariusz Szykuła, ks.Zbigniew Lesiczka , ks.Andrzej Szymański.

Pod nasz Swarzewski Dom podlega Podregion Wspólnoty Krwi Chrystusa obejmujący 9 północnych diecezji

KONTAKT Z NAMI:

Adres: Dom Misyjny p.w św. Józefa, Swarzewo, ul. ks. Pronobisa 6A, Poczta: 84-100 Puck

Telefon - furta: 058 / 674 14 29; 510 282 700 (zapisy na rekolekcje, inne ogólne informacje).

E-mail: swarzewo@odkupieni.pl lub dommisyjny@gmail.com

Konto: Dom Rekolekcyjno-Formacyjny. Zgromadzenie Misjonarzy Krwi Chrystusa

PKO BP SA Wejherowo

33 1020 1912 0000 9202 0032 9581 z dopiskiem "ofiara na (...)"

Zgłoszenia: Dom św. Józefa ul. Ks. Pronobisa 6a, Swarzewo. 84-100 Puck . Tel 58 674 14 29; e-mail: swarzewo@cpps.pl , swarzewo@odkupieni.pl lub dommisyjny@gmail.com

informacje o spotkaniach modlitewnych grupy Dobra Nowina na www.dobranowinaswarzewo.blogspot.com

http://dobranowinaswarzewo.blogspot.com/

Zapraszamy na organizowane przez nasz Dom pielgrzymki. Wszelkie istotne informację znajdziecie pod linkiem:

http://naszepielgrzymowanie.blogspot.com/wtorek, 29 grudnia 2015

Wigilia Grupy Młodzieżowej i Nocne CzuwanieWigilia
19 grudnia w Domu Misyjnym odbyło się  spotkanie  opłatkowe młodzieżowej Wspólnoty Krwi Chrystusa nad którym czuwał nasz opiekun duchowy ks. Zbigniew.  Spotkanie rozpoczęliśmy wspólną modlitwą i życzeniami. Następnie zasialiśmy do naszego bogato zastawionego stołu różnymi smakołykami, które sami przygotowaliśmy. Biesiadowanie przeplataliśmy wspólnym kolędowaniem i planowaniem wspólnego apostolstwa na 2016 rok który ma obejmować rekolekcje dla dzieci, młodzieży oraz spotkania cykliczne na których będziemy się dzielić Słowem Bożym, myślimy również o założeniu scholki na której moglibyśmy chwalić Pana śpiewem.   Po wspólnym ucztowaniu zabraliśmy się za przygotowanie misterium „Co podarować Dzieciątku Jezus”  które było wprowadzeniem do naszego nocnego czuwania. Misterium było króciutkie ale jego treść była dla nas bardzo krzepiąca, szczególnie ostatnie zdanie dzieciątka Jezus, które wypowiada do zagubionego chłopca „ Przynoś mi zawsze wszystko, co jest złe, brzydkie, smutne w Twoim życiu: Twoje kłamstwa, wymówki, tchórzostwo i złości. Chcę Ci je zabrać. Nie potrzebujesz ich.  Chcę byś był radosny i przebaczę Ci każdy Twój błąd. Od dziś możesz codziennie do mnie przychodzić.”

Nocne czuwanie
Jak już wcześniej wspomniałam wprowadzeniem do nocnego czuwania było misterium  „Co podarować dzieciątku Jezus” i filmik z misterium o Świętym Kasprze, które nasza młodzież przedstawiała na Obchodach 200 lecia Misjonarzy Krwi Chrystusa.
Tematem nocnego czuwania było „Błogosławieni miłosierni albowiem oni miłosierdzia dostąpią”
Słowami które najbardziej utkwiły mi w pamięci z naszej adoracji są słowa Pana Jezusa do Faustyny:
„Kiedy dusza zbliża się do Mnie z ufnością, napełniam ją takim ogromem łaski, że sama w sobie tej łaski pomieścić nie może, ale promieniuje na inne dusze.”
Pamiętajmy o tym zdaniu gdy atakują nas smutki i niepokoje, niech nasza dusza krzyczy w tym czasie „Jezu ufam Tobie!”
Jak każde wydarzenie nocnego czuwania było dla nas wielką łaską, mieliśmy okazję przez całą noc skorzystać z sakramentu pokuty, rozmowy z kapłanem oraz eucharystii o północy. O 5 godzinie pożegnaliśmy Pana Jezusa napełnieni miłością i pokoju. 
Panie Jezu dziękujemy Ci za dar Domu Misyjnego i Twoich Misjonarzy, którzy  cały czas niestrudzenie prowadzą nas do Ciebie z ojcowską troską!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz