Zaproszenie do Domu Misyjnego św. Józefa

Zapraszamy do Domu św. Józefa w Swarzewie!

Na tej stronie możecie sprawdzić najświeższe terminy w naszym domu, oraz nawiązać kontakt, zobaczyć gdzie jesteśmy:

Google maps (kliknij)

Dziękujemy za wszelką pomoc duchową i materialną, którą doświadczamy od Was!

Nasz Dom św. Józefa służy skupieniom, rekolekcjom dla WKC i dla wszystkich zainteresowanych oraz dla innych ruchów katolickich z Pomorza i z głębi kraju oraz jako Dom Pielgrzyma dla osób odwiedzających położone obok Sanktuarium Matki Bożej Swarzewskiej, Królowej Polskiego Morza. Nie brakuje również spotkań dla dzieci i młodzieży. Regularne rekolekcje odbywają Anonimowi Alkoholicy i inni... Latem spotykają się rodziny katolickie...

W Domu Misyjnym (Rekolekcyjno-Formacyjnym) św. Józefa mieszkają i pracują Misjonarze Krwi Chrystusa: ks. Mariusz Szykuła, ks.Zbigniew Lesiczka , ks.Andrzej Szymański.

Pod nasz Swarzewski Dom podlega Podregion Wspólnoty Krwi Chrystusa obejmujący 9 północnych diecezji

KONTAKT Z NAMI:

Adres: Dom Misyjny p.w św. Józefa, Swarzewo, ul. ks. Pronobisa 6A, Poczta: 84-100 Puck

Telefon - furta: 058 / 674 14 29; 510 282 700 (zapisy na rekolekcje, inne ogólne informacje).

E-mail: swarzewo@odkupieni.pl lub dommisyjny@gmail.com

Konto: Dom Rekolekcyjno-Formacyjny. Zgromadzenie Misjonarzy Krwi Chrystusa

PKO BP SA Wejherowo

33 1020 1912 0000 9202 0032 9581 z dopiskiem "ofiara na (...)"

Zgłoszenia: Dom św. Józefa ul. Ks. Pronobisa 6a, Swarzewo. 84-100 Puck . Tel 58 674 14 29; e-mail: swarzewo@cpps.pl , swarzewo@odkupieni.pl lub dommisyjny@gmail.com

informacje o spotkaniach modlitewnych grupy Dobra Nowina na www.dobranowinaswarzewo.blogspot.com

http://dobranowinaswarzewo.blogspot.com/

Zapraszamy na organizowane przez nasz Dom pielgrzymki. Wszelkie istotne informację znajdziecie pod linkiem:

http://naszepielgrzymowanie.blogspot.com/sobota, 1 października 2016

Kiełkujące apostolstwo młodzieży wśród bezdomnych

Izraelskie ziarenka gorczycy

W naszej wspólnocie zrodziło się pragnienie pomagania ludziom z ulicy, aby nie tylko zanieść im trochę jedzenia i ubrań ale aby dać im Miłość, Wiarę, Nadzieję którą niesie Chrystus.  Razem z nimi modlimy się,  czytamy Pismo Święte,  rozmawiamy i żartujemy.


Wierzymy, że dzięki posłudze tym ludziom budujemy w sobie Królestwo Boże a nasza młodzieżowa wspólnota wzrasta silna w Panu,  chcemy wyjść z Jezusem poza naszą wspólnotę i nieść go światu przez radość i pokój którego On jest źródłem. 

Jezus do nas mówi "Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!” (Mk 16,15)  My chcemy iść aby nasze dusze były miłe naszemu Ojcu w niebie, chcemy głodnych nakarmić, spragnionych napoić, strapionych pocieszyć, grzeszących napomnieć….

Nasze kroki w naszym rozpoczynającym apostolstwie są czasem jeszcze bardzo nieporadne ale Jezus dodaje nam otuchy słowami „Królestwo niebieskie podobne jest do ziarnka gorczycy, które ktoś wziął i posiał na swej roli. Jest ono najmniejsze ze wszystkich nasion, lecz gdy wyrośnie, większe jest od innych jarzyn i staje się drzewem, tak że ptaki podniebne przylatują i gnieżdżą się na jego gałęziach”. (Mt 13, 31–32.)

Dlatego prosimy Was o zdrowaśkę aby pragnienie niesienia światu Chrystusa było w nas coraz większe i aby za tym pragnieniem podążały nasze czyny.
Chcemy być pięknymi drzewami, które będą wiernie służyć Chrystusowi!

Młodzieżowa Wspólnota WKC

Drzewo Gorczycy

1 komentarz: