Zaproszenie do Domu Misyjnego św. Józefa

Zapraszamy do Domu św. Józefa w Swarzewie!

Na tej stronie możecie sprawdzić najświeższe terminy w naszym domu, oraz nawiązać kontakt, zobaczyć gdzie jesteśmy:

Google maps (kliknij)

Dziękujemy za wszelką pomoc duchową i materialną, którą doświadczamy od Was!

Nasz Dom św. Józefa służy skupieniom, rekolekcjom dla WKC i dla wszystkich zainteresowanych oraz dla innych ruchów katolickich z Pomorza i z głębi kraju oraz jako Dom Pielgrzyma dla osób odwiedzających położone obok Sanktuarium Matki Bożej Swarzewskiej, Królowej Polskiego Morza. Nie brakuje również spotkań dla dzieci i młodzieży. Regularne rekolekcje odbywają Anonimowi Alkoholicy i inni... Latem spotykają się rodziny katolickie...

W Domu Misyjnym (Rekolekcyjno-Formacyjnym) św. Józefa mieszkają i pracują Misjonarze Krwi Chrystusa: ks. Mariusz Szykuła, ks.Zbigniew Lesiczka , ks.Andrzej Szymański.

Pod nasz Swarzewski Dom podlega Podregion Wspólnoty Krwi Chrystusa obejmujący 9 północnych diecezji

KONTAKT Z NAMI:

Adres: Dom Misyjny p.w św. Józefa, Swarzewo, ul. ks. Pronobisa 6A, Poczta: 84-100 Puck

Telefon - furta: 058 / 674 14 29; 510 282 700 (zapisy na rekolekcje, inne ogólne informacje).

E-mail: swarzewo@odkupieni.pl lub dommisyjny@gmail.com

Konto: Dom Rekolekcyjno-Formacyjny. Zgromadzenie Misjonarzy Krwi Chrystusa

PKO BP SA Wejherowo

33 1020 1912 0000 9202 0032 9581 z dopiskiem "ofiara na (...)"

Zgłoszenia: Dom św. Józefa ul. Ks. Pronobisa 6a, Swarzewo. 84-100 Puck . Tel 58 674 14 29; e-mail: swarzewo@cpps.pl , swarzewo@odkupieni.pl lub dommisyjny@gmail.com

informacje o spotkaniach modlitewnych grupy Dobra Nowina na www.dobranowinaswarzewo.blogspot.com

http://dobranowinaswarzewo.blogspot.com/

Zapraszamy na organizowane przez nasz Dom pielgrzymki. Wszelkie istotne informację znajdziecie pod linkiem:

http://naszepielgrzymowanie.blogspot.com/wtorek, 20 grudnia 2016

Wigilia młodzieży WKC 2016

Wigilia młodzieży WKC 2016

Wigilijne spotkanie rozpoczęło się od Mszy Św. sprawowanej w Kaplicy Domu Misyjnego przez ks. Zbigniewa. Młodzież na Wigilię zebrała się licznie. Po Mszy Św. wszyscy udali się na przygotowanie Wieczerzy, rozkładanie talerzy i przepysznych sałatek, sprawnie był ugotowany barszcz czerwony z uszkami i upieczone paszteciki, nie brakowało ciast zrobionych przez młodzież i ciasteczek, więc można powiedzieć, że młodzież stała na wysokości zadania obficie zastawiając stół Wigilijny. 

Rozpoczęliśmy, Wigilię czytaniem fragmentu Pisma Świętego z Ewangelii Św. Łukasza by przypomnieć sobie jak wspaniały jest Nasz Bóg Który tak mocno nas Kocha, że zsyła nam Swojego syna Jezusa Chrystusa,  który odkupił nasze grzechy i daje nam możliwość życia wiecznego. wszyscy razem zaśpiewaliśmy kolędę "Gdy się Chrystus rodzi..." A po zakończeniu  kolędy, oczywiście, najważniejszym i kulminacyjnym momentem wieczerzy wigilijnej był obrzęd łamania się opłatkiem, i złożeniu sobie życzeń. Klimat panował sympatyczny i rodzinny. 

Po tym jak wszyscy podzielili się wzajemnie życzeniami płynącymi z serca, nastał czas na wspólne spożywanie wieczerzy, rozmowę i kolędowanie.  Każdy z nas również wylosował anioła, który będzie za niego się modlił w 2017 roku, wyglądało to tak, że każdy na kartce napisał swoje imię oraz religijny cytat, następnie nasza najmłodsza uczestniczka zebrała wszystkie kartki, potasowała je i każdemu wręczała losowo jedną kartkę, dzięki temu każdy z uczestników był czyimś aniołem. Obdarowany brat lub siostra głośno czytali myśl z podpisem "anioła" na następny rok i każdy mówił swoją refleksje na to jak rozumie tekst i jak będzie starał się nim żyć. Po tym, jak każdy został obdarowany młodzież sprawnie posprzątała po sobie i udaliśmy się do Kaplicy, gdzie Pan Jezus przez całą noc był adorowany i uwielbiany.
Nad ranem na zakończenie adoracji każdy otrzymał indywidualne błogosławieństwo Przenajświętszym Sakramentem i rozpoczęła się Msza Święta Niedzielna.

Po śniadaniu, młodzież tradycyjnie jak co tydzień spotkała się na dzieleniu Słowem Bożym i  wybrała sobie Słowo Życia, później było krótka biesiada po której wszyscy, którzy pozostali, zaczęli przygotowania do wyjazdu na spotkanie z bezdomnymi, robili kanapki i świąteczne upominki w postaci pierniczka z życzeniami, kiedy wszystko było gotowe wyjechaliśmy do Gdyni i Sopotu...


                                                                                                                        Olesia

DZIĘKUJEMY CI PANIE JEZU!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz